Gondomar celebrará o 6 de abril a súa gala IV Gala do Deporte

Publicado por o día 22/03/2019 na sección de Galicia,Gondomar

Gondomar celebrará o 6 de abril a súa gala IV Gala do Deporte
Gondomar celebra o día 6 de abril no Pavillón Municipal de Deportes ás 20 horas a súa IV gala do deporte, evento promovido polo alcalde Paco Ferreira e a Concellería de Deportes dirixida por Nuria Lameiro co apoio da Deputación Pontevedra. Con esta cita conducida por Terio Carreira presentador deportivo do telexornal mediodía da TVG.
 
Gondomar afiánzase unha vez máis no seu proxecto de fomentar o deporte e poñelo en valor.
 
O noso padriño será Mario Muñoz (BALONCESTO), preparador físico do Celta Zorka, campión de Europa coa selección española U20 no campionato disputado en Sopron (Hungría), e 7 veces medallista de ouro en campionatos de Europa entre outros logros.
 
O xurado reunido o 21 de marzo composto por Nuria Lameiro como presidenta, Xosé Antón Fernández González, como secretario, como vogais Nuria Gómez Domínguez, Nuria Méndez Castro e José Manuel Chamorro González foron os encargado de elixir aos premiados en cada un dos deportes
 
Premiados a IV gala do Deporte Concello de Gondomar

Atletismo

Elena Costas Martín

Jacobo Briones Àlvarez

Manuela González González

Desirée Vila García

Baloncesto

Victor Villadóniga Santos

María Fernández Vidal

Hugo González Lameiro

gimnasia acrobática

Blanca Alonso Fernández

Elena veiga pana

Fútbol gaélico

Jesús María Losada Arca

Ana Fernández Carneiro

María Dolores Vila Alonso

Rally

Alberto Meira Fernández

Estrella Gradin Rocha

Juan José Rodríguez Román

Deporte de inercia

José Antonio González del Río

Hugo González Lameiro

Petanca llave

Carlos Fernández Alonso

Ajedrez

Artai Bringas Gomez

Ana Fernández Carneiro

duatlon y triatlon

Brais misa García

Rugby

Adrián lago González

patinaje artístico

Andrea López Rodríguez

Joel Ribeiro díaz

Sofía costas Ibarra

Mushing

Noelia Piñeiro Pérez

bolos celtas

José Rodríguez Domínguez

Roberto paz misa Daniel Gómez Rodríguez

Tenis

Víctor Estévez Álvarez

Claudia Sanjuan Ares

Natación

Laura Yagüe Quiroga

tenis de mesa

Martín Pintos Barreiros

Luisa Pintos Barreiro

Eladio costas Pereira

Lucía Domínguez Heduy

Ciclismo

Ricardo Martín Buba

Dani Jan Buba

Fútbol

Raúl González Rial

Tamara Fernández Rodríguez

Manuel Figueroa Cabaco

Borja Chamorro Cameselle

Pablo González costas

Doma clásica/ Hípica

Joel Andrés Manso

Luis H. Martínez Corbacho

Candela Martínez Valverde

dardos electrónicos

Sheyla Alonso Pichel

Ana Isabel Alonso Vila

Tamara Vila costas

Tiro con arco

Rubén Rodríguez Alleres

BTT descenso

Pablo Salgueiro Troncoso

Ismael Salgueiro Troncoso

Billar

Rubén figueiras Sánchez

Mejor evento deportivo

IX Trail Serra do Galiñeiro

Torneo solidario nadal Gondomar Fútbol base Concello de Gondomar

XVIII torneo aberto internacional tenis de mesa Concello de Gondomar

Mejor club o entidad deportiva

Club patinaje artístico de Gondomar

Gondomar fútbol base(ascenso de Tercera a Segunda Regional)

Sociedad atlética Val Miñor

Patrocinio e colaborador con deporte

Rosquillas Cristaleiro

serviancar

agua sana

Mejor trayectoria deportiva

Manuel Martinez Ageitos( atletismo)

Manu Hermida Bugallo(fútbol)

Manuel Lago Pérez( rugby)

Mejor deportista Revelación Femenina

Luisa Pintos Barreiros (tenis de mesa)

Blanca Alonso Fernández (gimnasia acribática)

Manuela González González (atletismo)

Mejor deportista revelación masculino

Joel Ribeiro Díaz (patinaje )

Jacobo Briones Álvarez (atletismo)

Hugo González Lameiro (deporte inercia)

Mejor deportista femenina

María Dolores Vila Alonso (fútbol gaelico)

Noelia Piñeiro Pérez (mushing)

Elena costas Martín (atletismo)

Mejor deportista masculino

José Manuel Torres Nicolau (bolos)

Brais misa García (duathón)

Martín Pintos Barreiro (tenis mesa)

Menciones especiales

Juan Antonio González Rodríguez (a título póstumo)

Daniel Fernández Cerzón(atleta)

José misa Salgueiro(fútbol)

Nuria Narciso Acevedo(ornitología)

Club Ciclista Gondomar (25 años)

Javier Vidal Lago (entrenador f.s adaptada)

Cámara Municipal de Gondomar-Portugal (como cidade europea do deporte 2017)